מאז להיום

מאז להיום...

אודיטוריום עכו ע"ש אידית וולפסון הוקם בשנת 1980 על ידי עיריית עכו, הסוכנות היהודית וסיועה הנדיב של משפחת וולפסון.

עם צמיחתה של העיר הגידול באוכלוסייה הפיתוח המואץ ברחבי העיר כולה ומתוך רצון של עיריית עכו להנהיג ולהוביל תרבות איכותית ומפותחת בעכו ובגליל בכלל החליט ראש העיר מר שמעון לנקרי לפעול לבניית היכל תרבות חדש מודרני מרווח ובאיכות הגבוהה ביותר.
המבנה הוקם מחדש על ידי עיריית עכו בשותפות עם משרד הבינוי והשיכון המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ומפעל הפיס. בעלות של 50 מיליון שח.
את הפרויקט תכננו משרד האדריכלים "מנספלד - קהת" העומדים בחזית העיצוב והתכנון האדריכלי בישראל,  אשר יצרו בהיכל חיבור בין הישן לחדש בצורה מרהיבה מתוחכמת ויצירתית.
הקמת ההיכל החדש נמשכה למעלה משלוש שנים. ובנייתו נעשתה עי 200 עובדי בנייה.

תוך שימוש באלפי טונות של בטון, פלדה, מסכי זכוכית רב שכבתיות ופריסת מאות מטרים של כבלי חשמל ותקשורת. למבנה נוספו 1400 מר והוא כעת משתרע על פניי 3000 מר בתוכם לובי דו מפלסי, גלריה לתערוכות. חניון מרווח לרכבים כיכר חיצונית מקורה, קומפלקס משרדים, קומת חדרי לימוד, מעליות הנגשה, מספר רב של חדרי נוחיות, מתחם בית קפה.
האולם מכיל 604 מושבים מרווחים ונוחים, במה מורחבת וגדולה, חדרי שחקנית וgreen rooms מהחדשניים ביותר. מערכות אקוסטיקה, וידאו ותאורה משוכללת והכל בדגש על עמידה בחוק הנגישות ברמה הגבוהה ביותר.

המבנה המפואר המסמל פריחה והתחדשות עירונית מפרה את כל המרחב הציבורי העוטף אותו.
כשהוא מחדש בבנייה ושיפוץ גם את מבני המגורים והמבנים הציבוריים הסמוכים אליו ומחזק את פיתוח וטיפוח העיר כולה. היכל התרבות עכו מהווה מתחם בילוי תרבותי מרכזי ושוקק חיים אשר נותן תושבי העיר וסביבתה מענה בתחומי אומנויות הבמה.

מחבר ומאחד בתוכו אוכלוסיות שונות, ייצור פלטפורמה מרכזית לאומנות מקומית ארצית ובינלאומית. ומספק עבור הקהילה חוויות תרבות משובחות: הצגות תיאטרון, מופעי מוסיקה ומחול, כנסים והרצאות, תערוכות , חוגים מעשירים עבור כלל האוכלוסייה ואירועים עירונים וחוץ עירונים מגוונים.

 

עיריית עכו המנהלת באופן ישיר את ההיכל מזמינה אתכם להגיע להיכל שלנו להתרגש, להנות, להיפגש, לחוות, לצחוק, להתלהב ולהתאהב.

מערכת למכירת כרטיסים
ga('create', 'UA-57897452-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');